Türkiye'de çalışma izni , oturma izni Türk vatandaşlığına geçiş hizmeti için sizinleyiz...

Çalışma izinleri

süresiz çalışma izinleri

Yabancı çalışma izinleri nasıl alınır?

Son yıllarda oldukça popüler hale gelen yabancı işçi istihdamı ülkemize gelen yabancıların yoğunluğundan da kaynaklanan ayrı bir sektör haline dönüşmüştür. Kaçak çalışma durumlarında yaşanabilecek olumsuzlukları düşünüldüğünde yabancı çalışma izinleri olmayan yabancı uyruklu işçileri iş yerinde çalıştırmak firmaya zorluk çıkarmaktadır. Firmalar işleri konusunda alanında uzman yabancı işçilerden katkı sağlamak adına firmanın işleyişini sürekliliğini ve maliyetlerini düşürmeyi hedeflemektedir.

Ülkemizin de pek çok yabancı işçiye iş imkanı sağlaması dolayısıyla dünyada tanınması ülkemiz açısından bir fırsat haline gelmiştir. Yabancı işçilerin haklarını korumak adına zorunlu hale getirilen yabancı çalışma izinleri olmayan yabancı personel ve işletmeler hakkında cezai yaptırımlar uygulanmaktadır. Çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığınca düzenlenen belge öncesinde yabancı işçinin tecrübe ve deneyimine, teknik konulardaki yeterliliğine ve eğitimlerinin yanı sıra ikamet belgelerine de bakmaktadır. Yabancı personelin yapacağı işe uygunluğu gibi bir çalışma kriterinin hazırlanması belirli tecrübelere dayanacağından bunu bir danışmanlık firması yardımıyla yapmanızda yarar vardır.

Bakanlık çalışma izinleri konusunda kolaylık tanıdığından belge alımı mümkün olduğunca kolay hale getirilmiştir. Yabancı işçi istihdam edilmesi gereken durumlarda evrak hazırlanması gerekir. Dikkat edilmesi gereken noktalar büyük hassasiyetler içerdiğinden uzman kadromuzla yabancı çalışma izinleri konusunda her zaman yanınızda olacağız.

Yabancı Çalışma İzni Neden Gereklidir?

Yabancı çalışanın haklarını korumak amacıyla T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik bakanlığınca düzenlenen yabancı çalışma izinleri olmadığında yasal haklardan yararlanamadığı ve ülke ekonomisinde kaçışlar olduğu için düzenleme altına alınmaktadır. Herhangi bir kaza sonrasında yaşanabilecek vahim durumların da önüne geçmek amacıyla düzenlenmesi mecburi olan izin iş yeri açısından da güven verici bir durumu göstermektedir. Hızlı çözüm sunarak bir an önce istihdamın sağlanması için çalışan danışmanlık firmaları bu konuda destek alabileceğiniz uzmanlığa sahiptir. Bakanlığın kriter ve kurallarını çalışma prensibi haline getirmiş bir danışmanlık firması ile zahmetsiz bir şekilde yabancı işçi çalıştırmaya başlayabilirsiniz.

Bu konuda 7/24 destek veren uzman kadromuzun yardımıyla yabancı çalışma izinleri hakkında yapmanız gereken işlemleri kolaylıkla öğrenebilmeniz de mümkündür. Ülkemize çalışmak için göç eden pek çok yabancının bulunduğu şu günlerde alanında uzman yabancı işçileri istihdam ettirebilmek artık danışmanlık firmaları yardımıyla kolaylıkla gerçekleştirilebilmektedir.

Detaylı bilgi almak için bize ulaşın.

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir