Türkiye'de çalışma izni , oturma izni Türk vatandaşlığına geçiş hizmeti için sizinleyiz...

Çalışma İzni Alma Sebepleri

çalışma izni gereklidir

Çalışma İzni Alma Sebepleri

Son yıllarda oldukça popüler hale gelen yabancı işçi istihdamı ülkemize gelen yabancıların yoğunluğundan da kaynaklanan ayrı bir sektör haline dönüşmüştür. Kaçak çalışma durumlarında yaşanabilecek olumsuzlukları düşünüldüğünde çalışma izni olmayan yabancı işçileri iş yerinde tutmak da firmalara ve evlerinde çalıştıran işverenlere zorluk çıkarabilecek sonuçları içermektedir. Ev hizmetlerinde çocuklarının, hastalarının ve aile büyüklerinin (yaşlı) bakımında, firmalar için ise işlerini bildikleri diller sayesinde kolaylaştırması , ithalat ihracat yapan firmalar da bölgeler hakkında donanım sahibi olmaları, ülkemiz de kullanılan alet , hırdavat, makine ve bunun gibi ürünler de teknik açıdan bilgili olmaları sebebiyle tercih edilmektedir.

Ülkemizin de pek çok yabancı işçiye iş imkânı sağlaması dolayısıyla dünyada tanınması ülkemiz açısından bir fırsat haline gelmiştir. Yabancı çalışanın da haklarını korumak adına zorunlu hale getirilen çalışma izni olmayan yabancı personel ve işletmeler hakkında cezai yaptırımlar uygulanmaktadır. Bu cezalar 6.000 TL ( altı bin ) ile 8.000TL ( sekiz bin ) arasında değişiklik gösteriyor. Çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığınca düzenlenen belge öncesinde yabancı işçinin tecrübe ve deneyimine, teknik konulardaki yeterliliğine ve eğitimlerine de bakmaktadır. Ancak yabancı personelin yapacağı işe uygunluğu gibi bir çalışma kriterinin hazırlanması gerekir. Belirli tecrübelere dayanacağından bunu bir danışmanlık firması yardımıyla yapmanızda yarar vardır.

Bakanlık çalışma izni konusunda kolaylık tanıdığından belge alımı mümkün olduğunca kolay hale getirilmiştir. Yabancı işçi istihdam edilmesi gereken durumlarda evrak hazırlanması gerekirken dikkat edilmesi gereken noktalar büyük hassasiyetler içerdiğinden uzman kadrosuyla sizlere hizmet verecek olan danışmanlık firmamızdan yardım alabilirsiniz.

 Çalışma İzni Neden Gereklidir?

Yabancı çalışanın haklarını korumak amacıyla T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik bakanlığınca düzenlenen çalışma izni olmadığında yasal haklardan yararlanamadığı ve kaçak işçi çalıştırmak suçuyla işverenlere ağır maddi cezalar verilmektedir. Herhangi bir olası kaza sonrasında yaşanabilecek vahim durumların da önüne geçmek amacıyla düzenlenmesi mecburidir. Çalışma izinleri olan personeller için de iş yeri açısından da güven verici bir durumu göstermektedir. Hızlı çözüm sunarak bir an önce istihdamın sağlanması için çalışan danışmanlık firmamız bu konuda destek alabileceğiniz uzmanlığa sahiptir. Bakanlığın kriter ve kurallarını çalışma prensibi haline getirmiş danışmanlık firmamız ile bu konuda 7/24 destek veren kadromuz ile iletişim haline geçmelisiniz.

Çalışma İzni Alma Sebepleriyle ilgili detaylı bilgi için bize ulaşın.