Türkiye'de çalışma izni , oturma izni Türk vatandaşlığına geçiş hizmeti için sizinleyiz...

Çalışma İzni Hakkında Bilinmesi Gerekenler

çalışma izinleri hakkında

Çalışma İzni Hakkında Bilinmesi Gerekenler

6735 sayılı Uluslararası İş Gücü Kanunu, 2016 yılında düzenlenen resmi gazetede yayımlanmış ve yürürlüğe girmiştir. Kanun kapsamında yabancı uyruklu kişilerin Türkiye’de iş gücü alanında faaliyet gösterebilmesi için gerekli olan şartlar yer almaktadır. Ülkemizde gerek şirketlerde gerek ise ev hizmetlerinde çalışacak olan yabancı personeller için sağlık sigortası ve çalışma izni zorunlu kılınmıştır. Bu yasa ve kanunlar hakkında detaylı bilgi almak için firmamıza başvurabilirsiniz.

Çalışma İznini Kimler Alabilmektedir?

Çalışma İzni Hakkında bilinmesi gerekenlerden bir tanesi Türkiye’de çalışmak isteyenler, bir işverenin yanında mesleki eğitim görmek isteyenler, Türkiye’de staj yapmak isteyenler, geçici nitelikli ve hizmet sunmak amacıyla çalışmak isteyenleri veya kendi bünyesinde yabancı uyruklu kişiler tarafından hizmet sunmak isteyen kişiler çalışma izni şartları maddelerini yerine getirmeleri durumunda çalışma izni belgesi alabilmektedir. Çalışma izni şartlarımız ev hizmetleri içerisinde 3 gruba ayrılıyor.  15 yaş altı çocuk veya 65 yaş üstü yaşlı , sağlık raporu bulunan kişiler de , şirketler için ise ödenmiş sermayenin en az 100.000 TL ( Yüz bin) ve  1 yabancıya eş değer 5 Türk personel sayınız dikkate alınıp incelenir.

 Çalışma İzni Başvuruları Nasıl Yapılmakta?

Çalışma izin başvuruları gerekli evraklar ile sistemli bir şekilde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına yapılır. Ülkemiz de yabancı uyruklu vatandaşlara da çalışma izni veren tek kurum da bu bakanlıktır. Yurt içi ve yurt dışı olmak iki şekilde başvuru şekli vardır. En az 6 ( altı ) aylık bir ikamet tezkeresine sahip yabancı için yurt içinden , vize ile ülkemize gelen , deport durumun da olan personeller için de konsolosluklar aracılığı ile yurt dışından çalışma izni başvuruları yapılmaktadır.

Çalışma İzni Başvurusu Reddedilen Kişiler Ne Yapmalıdır?

Genellikle bireysel olarak yapılan başvurular da herhangi bir danışmanlık firmasından yardım alınmadan yapılan başvurular kanun ve yönetmelik üzerinde bilgi eksikliği sebebiyle dosyanızın red almasına sebep oluyor.Red alan dosyalarınızın da Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına redde itiraz ile yeniden dosyanızı işleme almanızı ve olumlu sonuçlanmasını sağlıyoruz.Size gerekli evrakların neler olduğu nasıl bir yöntem izlemeniz gerektiği konusunda kanunlar hükmün de sürekli hizmet veren sizi bu karmaşadanhızlı, güvenilir ve profesyonel şekilde kurtaracak olan kadromuzla hizmetinizdeyiz.

Detaylı bilgi için bize ulaşın.