Türkiye'de çalışma izni , oturma izni Türk vatandaşlığına geçiş hizmeti için sizinleyiz...

Yabancı Çalışma İzni

Yabancı Çalışma İzniYABANCI ÇALIŞMA İZNİ

Türkiye’de yabancı işçi istihdamından faydalanmak isteyen bir çok firma ve kişiler vardır. Bunlar firma bazında genellikle mühendislik gibi alanlarda ve şahıs bazında çocuk ve yaşlı bakımı için istihdam edilen bakıcılar olmaktadırlar. Fakat yabancı personel çalıştırmanın da belli başlı yaptırımları olmaktadır. Yabancı personel çalıştıranlar mutlaka Yabancı Çalışma İzni almalıdırlar. Bu gibi durumlarda alanında ehli kişilerden bilgi almak ve onların bilgilerine dayanarak firma içindeki çalışmaları sürdürmek hem firmanın işleyişine ve sürekliliğine hemde firmanın tanınırlığına katkı sağlamaktadır. Ayrıca ülkemizin tanınırlığı açısından da bir fırsat haline gelen yabancı personel çalıştırma büyük bir önem taşımaktadır. Yasal olarak yabancı çalışan personellerin haklarını korunması içinde önem taşımaktadır.

Türk kanunlarında geçen 4817 sayılı kanun ile Türkiye’de yabancı uyruklu çalışan tüm yabancı işçiler yabancı çalışma izni almak zorundadırlar. Yabancı çalışma izni olmayan kişiler ceza yaptırımlarına çarptırılır.  Ülkemizde çalışma izni T.C.  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığınca düzenlenmektedir.  Bakanlıkça önce yabancı işçinin tecrübesi ve bilgisine, edindiği eğitim dökümanlarına ve ikamet belgelerine bakmaktadırlar. Yabancı personel çalıştırmak isteyen bir kurum yabancı personelin yapacağı işle ilgili uygunluğu gibi hususlara dikkat ederek izni almalıdır. Bakanlığın çalışma kriterlerini destekleyerek bir hazırlık yapılmalıdır. Bu durum Yabancı Çalışma İzni almanızı büyük ölçüde destekleyerek çalışma izni almanızda büyük kolaylık sağlayacaktır. Yabancı Çalışma İzni için evrak hazırlanırken nelere dikkat edilmeli nasıl düzenlemeli bu konularla ilgili uzman kadromuzun tecrübeleri ile birlikte sizlere destek oluyoruz. Yabancı işçilerin çalışma izni sürelerini ve takibini sizlerin yerine yaparak zaman kaybınızı önlüyoruz. En büyük avantajınız ise hem ucuz hem uygun hem de hızlı şekilde tüm işlemlerinizi sağlayıp sizlerin yanınızda olmaktan mutluluk duyuyoruz.

En hızlı çözümleri en kısa süreçte tamamlayarak yabancı çalışanların ve sizlerin güvenini kazanıyoruz. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına ait kural ve kriterleri benimseyerek Best danışmanlık olarak Yabancı Çalışma İzni hakkında bu kural ve kriterleri göz önünde bulundurup sizlere daha kolay ve daha zahmetsiz bir şekilde çalışma iznini almaya destek olarak her zaman uygun tekliflerle yanınızdayız.

HARÇ BİLGİLERİ

 ÇALIŞMA İZNİ HARÇ TUTARLARISÜRE2016 YILI HARÇ TUTARI
 Süreli Çalışma İzin Belgesi
 (Süre uzatımları da aynı miktarda harca tabidir)
 1 yıla kadar (1 yıl dahil)
Bir yılı aşan süreler için tam yıl harcı alınır).
500 TL
 Süresiz Çalışma İzin Belgesi5000 TL
 Bağımsız Çalışma İzin Belgesi5000 TL